Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pomagała innym z myślą o Matce Bożej

Niosła pomoc do ostatnich chwil. 6 lutego, w wieku 90 lat, zmarła Jadwiga Sobol, założycielka Akcji Bezpośredniej Pomocy Głodującym. Zostanie pochowana na Powązkach.

Jadwiga Sobol zostanie pochowana na warszawskich Powązkach   Jadwiga Sobol zostanie pochowana na warszawskich Powązkach Agata Ślusarczyk Kiedy w 1996 r. do białołęckiej parafii przyjechała figura Matki Bożej Fatimskiej, panią Jadwigę Sobol natchnęło. - Wszyscy zanoszą prośby do Maryi, a mało kto zastanawia się, co sam mógłby dla Niej zrobić - pomyślała. Tak zrodził się pomysł założenia Akcji Bezpośredniej Pomocy Głodującym.

Faktycznie zaczęła pomagać rok później, gdy usłyszała o tragedii powodzian. Wystarczyło jej własne mieszkanie na Białołęce. Nie zbierała pieniędzy, ale starała się kontaktować osoby w potrzebie z darczyńcami.

Przez 16 lat, emerytowana prawniczka, współpracując z wolontariuszami z całej Polski, wspomogła 5 tys. osób - bezrobotnych, zagrożonych eksmisją, pogorzelców i żyjących w nędzy.

Za swoją działalność Jadwiga Sobol otrzymała wiele nagród. M.in. w 2010 r. została uhonorowana Nagrodą im. św. Brata Alberta – Adama Chmielowskiego – przyznawaną za wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności charytatywnej.

Pogrzeb popularnej pani Jadzi odbędzie się 15 lutego, o godz. 12, na warszawskich Powązkach. Reportaż o jej życiu życiu "Pani Jadwiga z telefonem" można przeczytać tu >>
 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma