Nowy numer 43/2020 Archiwum

Na wystawę!

W kwietniu w Warszawie odbędzie się pierwsza ogólnopolska wystawa świętych obrazków. Masz ich kolekcję? – pokaż innym.

Kolekcjonerzy, ale też posiadacze domowych, rodzinnych zbiorów będą mogli zaprezentować się na ogólnopolskiej wystawie obrazków religijnych, która odbędzie się od 18 do 21 kwietnia w dolnym kościele bazyliki Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. To będzie pierwsza wystawa, w czasie której spotkają się kolekcjonerzy małych świętych obrazków z całej Polski. Będą mogli pochwalić się zbiorami, poznać się, wymienić doświadczeniami...

Do udziału w wystawie zaproszeni są również posiadacze cennych zbiorów rodzinnych i osoby zainteresowane kolekcjonowaniem małych świętych obrazków – niezwykłych pamiątek i świadków doniosłych wydarzeń i codziennego życia religijnego. Na wystawie znajdą się obrazki o tematyce biblijnej – dawne, koronkowe, złocone oraz te współczesne. Obrazki z Polski i z innych krajów. Wiele z nich to prawdziwe, miniaturowe dzieła sztuki. 

Chętni do pokazania własnej kolekcji mogą zgłosić udział w wystawie do końca lutego. Zgłoszenia oraz szersze informacje można uzyskać pod numerami telefonów: (22) 729 53 42, 514 023 430 oraz mailowo: parzuch1@o2.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama