Nowy numer 25/2018 Archiwum

Modlitwa o pokój u św. Floriana

10 lutego w praskiej katedrze przy ołtarzu adoracyjnym zwanym „Gwiazdą Kazachstanu” rozpocznie się modlitwa o pokój.

Adorację w intencji pokoju na świecie przy „Gwieździe Kazachstanu” zainauguruje w niedzielę 10 lutego o 12.30 bp Marek Solarczyk. W praskiej katedrze potrwa ona do 21 lutego i będzie odbywała się codziennie w godzinach od 15 do 18. Ołtarz adoracyjny zostanie zamontowany w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

„Gwiazda Kazachstanu” to drugie dzieło z cyklu „12 Gwiazd w Koronie Matki Bożej”, realizowanego przez Stowarzyszenie Comunità Regina della Pace, którego istotą jest apostolstwo modlitewnej adoracji Chrystusa Eucharystycznego oraz wspieranie inicjatyw podejmowanych na rzecz budowania pokoju i pojednania między ludźmi.

Ołtarz został pobłogosławiony przez Benedykta XVI na pl. św. Piotra 10 października 2012 r. Obecnie pielgrzymuje po różnych kościołach w Polsce, by wzbudzić modlitwę o pokój na świecie. Jego autorem jest gdański artysta Mariusz Drapikowski, który wykonał już takie sakralne dzieła, jak szata bursztynowo-brylantowa i tzw. niebiańska dla obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze czy bursztynowy pastorał prymasa Polski.

Szeroki na przeszło siedem metrów ołtarz na początku czerwca trafi do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w miejscowości Oziornoje w Kazachstanie. Będzie to trzeci, po Jerozolimie i Medjugorie, ośrodek Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma