Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nietypowe tabernakulum u św. Floriana

– Nie zakładajmy z góry, co my Mu powiemy, czy co On nam odpowie, ale pielęgnujmy tajemnicę komunii miłości – zachęcał do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju bp Marek Solarczyk.

Okazją do modlitwy o międzyludzką zgodę jest przybyły do praskiej katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika ołtarz adoracyjny „Gwiazda Kazachstanu”. Szeroki na ponad 7 metrów, wykonany z elementów srebra i bursztynów, zamontowany został w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Jego tematem jest Miłosierdzi Boże: w centrum znajduje się Najświętszy Sakrament, w skrzydłach frontowych relikwie świętej s. Faustyny i bł. Jana Pawła II. – Ołtarz ma pomóc uwrażliwić na modlitwę w intencji pokoju – mówi jego autor, gdański artysta Mariusz Drapikowski.

Mszę św. inaugurującą blisko dwutygodniowe modlitwy 10 lutego odprawił biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. – Nie zakładajmy z góry, co my Mu powiemy, czy co On nam odpowie, ale pielęgnujmy tajemnicę komunii miłości. Jedności, w której nie potrzeba słów – zachęcał do adoracji.

Modlitwy przed Najświętszym Sakramentem będą odbywały się codziennie od godz. 9 do 18. – Jeśli będzie taka potrzeba, jesteśmy gotowi wydłużyć adorację. Jesteśmy także otwarci na obecność grup modlitewnych – deklaruje proboszcz parafii katedralnej Bogusław Kowalczyk.

„Gwiazda Kazachstanu” to drugie dzieło z cyklu „12 Gwiazd w Koronie Matki Bożej” realizowanego przez Stowarzyszenie Communità Regina della Pace, które propaguje ideę adoracji Chrystusa Eucharystycznego oraz wspiera inicjatywy na rzecz pojednania między ludźmi.

Na początku czerwca ołtarz trafi do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w miejscowości Oziornoje w Kazachstanie. Będzie to drugi po Jerozolimie ośrodek Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama