Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Gorzkie Żale przybywajcie

W każdą niedzielę Wielkiego Postu: najpierw pasyjne kazanie ks. Stanisława Adamiaka w kościele Środowisk Twórczych, później film korespondujący z jego tematem na I piętrze Centrum Myśli Jana Pawła II. Rusza kolejna edycja "Festiwalu, który uwiera".

„Czasem wydaje nam się może, że dobro samo w sobie jest nudne, że potrzeba trochę zła dla pełni życia, że warto zarezerwować sobie trochę wolności od Boga, choćby za cenę paktu z diabłem, by móc uzyskać coś więcej od życia, by móc poczuć się wolnym i twórczym. Ale tak nie jest. Zło nie czyni człowieka większym, nie może też uczynić go lepszym. Zawsze go poniża" – to fragment jednego z pasyjnych kazań ks. Stanisława Adamiaka.

Do końca Wielkiego Postu, w każdą niedzielę o godz. 18, podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów w kościele pw. św. Andrzeja przy placu Teatralnym 20 będzie można wysłuchać kazania inspirowanego "Faustem" , a później, o godz. 19.15 na I piętrze przy ul. Foksal 11 obejrzeć film korespondujący z jego tematem. Na pierwszym spotkaniu, 17 lutego, pokazany zostanie „Zawód: reporter" (reż. M. Antonioni, bilety w cenie 5 zł do nabycia pół godziny przed seansem oraz przez internet: www.gorzkiezale.pl). W kolejne niedziele pokazane zostaną: "Dotknięcie ręki" Krzysztofa Zanussiego, "Solaris" Andrieja Tarkowskiego i "Upadek" Oliviera Hirschbiegela.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma