Nowy numer 28/2018 Archiwum

Odchodzi przyjaciel Polski i Polaków

"W związku z wydarzeniami w Watykanie cały tegoroczny czas Wielkiego Postu będzie okresem bardzo ważnym w Kościele i dla Kościoła. Dlatego serdecznie proszę, aby także we wszystkich parafiach Archidiecezji Warszawskiej, we wszystkich wspólnotach zakonnych i rodzinach rozpoczęły się modlitwy" – prosi metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Kardynał Kazimierz Nycz poprosił diecezjan, parafie, zakony i rodziny o modlitwę za Papieża i Kościół. Zaprosił jednocześnie na Mszę św. dziękczynną za pontyfikat Benedykta XVI. "W poniedziałek, 11 lutego 2013 roku, Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił, że z dniem 28 lutego br. o godz. 20.00 zakończy sprawowanie urzędu piotrowego w Kościele Powszechnym. W historii Kościoła ostatnich wieków jest to nowe doświadczenie, stąd mamy prawo być zaskoczeni tą wiadomością" – napisał metropolita warszawski, dodając, że decyzję Papieża przyjąć trzeba z szacunkiem i wiarą w działanie Ducha Świętego w Kościele, ale także jako wyraz miłości Benedykta XVI do Kościoła.

We wtorek, 5 marca o godz. 18 w archikatedrze warszawskiej zostanie odprawiona Msza święta z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. Będzie to dziękczynienie za posługę Benedykta XVI. "Już dzisiaj możemy powiedzieć, że był to ważny i wielki pontyfikat, mimo że trwał tylko 8 lat. Odchodzi z urzędu piotrowego kreatywny kontynuator pontyfikatu Jana Pawła II, wielki przyjaciel Polski i Polaków" – zaprasza kard. Nycz, zaznaczając że wydarzenia ostatnich dni czynią tegoroczny Wielki Post czasem szczególnie ważnym w Kościele i dla Kościoła. "Dlatego serdecznie proszę, aby także we wszystkich parafiach Archidiecezji Warszawskiej, we wszystkich wspólnotach zakonnych i rodzinach rozpoczęły się modlitwy w tych intencjach. Modlitwa ta niech trwa od dziś aż do dnia wyboru nowego papieża. Módlmy się podczas Mszy świętych w niedziele i w tygodniu, a także podczas nabożeństw Wielkiego Postu. Zachęcam, by w parafiach wprowadzić w tym czasie adoracje Najświętszego Sakramentu w powyższych intencjach" – prosi metropolita warszawski.

Komunikat odczytany zostanie w niedzielę, 17 lutego we wszystkich parafiach archidiecezji warszawskiej. O modlitwę za ustępującego Papieża i w intencji wyboru nowego następcy św. Piotra zaapelował także abp Henryk Hoser, ordynariusz warszawsko-praski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma