Nowy numer 28/2018 Archiwum

Urodziny najstarszej Polki

Apolonia Lisowska skończyła 113 lat!

W Zakładzie dla Chronicznie Chorych Kobiet na warszawskiej Białołęce, prowadzonym przez siostry felicjanki odbyła się dziś wielka uroczystość.

Jedna z podopiecznych obchodziła 113. urodziny! Apolonia Lisowska jest najstarszą mieszkanką Warszawy i Polski. Urodziła się 18 lutego 1900 r. niedaleko Grodna na Białorusi. W 1951 r. została wywieziona do południowego Kazachstanu, gdzie przez sześć lat pracowała na plantacji bawełny.

Pod koniec lat 50. wróciła do Polski, a w 1972 r. przeprowadziła się do Warszawy. Jak mówią siostry felicjanki, pani Apolonia jest osobą bardzo pobożną, dużo czasu spędza na modlitwie, w miarę możliwości czyta książki.

Z okazji urodzin, rankiem w Zakładzie na Białołęce, została odprawiona Msza św. w intencji leciwej jubilatki, a po niej były kwiaty, życzenia i tort.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma