Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Daj książce drugie życie

Gratka dla bibliofilów. Cmentarzysko Zapomnianych Książek organizuje 23 lutego Mediateka na Bielanach. Za jedną książkę można wziąć tyle innych, ile zmieści się na rękach. Można zacząć już ćwiczyć.

Daj książce drugie życie! – apelują pracownicy Mediateki Start-Meta na Bielanach i zapraszają do udziału w niecodziennej akcji wymiany książek. Wystarczy przynieść jedną, która nam zbywa, by zabrać z biblioteki tyle książek, ile jesteśmy w stanie unieść. Oczywiście, są kruczki: nie można używać toreb, plecaków ani nawet kieszeni. Weźmiemy tylko tyle, ile zmieści się w rękach. W dodatku książka, którą przyniesiemy do Mediateki, nie może być starsza niż z 2008 r. Nie może też być to wydawnictwo kieszonkowe ani szkolny podręcznik.

Jakie książki czekają w Mediatece? – To dary pochodzące od naszych czytelników oraz książki, które dawno nie były wypożyczane. Ale może się okazać, że inni znajdą w nich "białe kruki" – mówią przedstawiciele Mediateki. 

Impreza odbędzie się w siedzibie Mediateki przy ul. Szegedyńskiej 13a w sobotę 23 lutego o godz. 10 i potrwa do godz. 15.

W Warszawie miało miejsce już kilka podobnych inicjatyw. Najsłynniejsze Cmentarzysko Zapomnianych Książek istniało przez prawie rok, do 22 września 2012 r. na Bemowie. Za 30 zł można było buszować między książkami do woli, zabierając tyle, ile zmieściło się do specjalnej torby.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma