Nowy numer 4/2021 Archiwum

Daj książce drugie życie

Gratka dla bibliofilów. Cmentarzysko Zapomnianych Książek organizuje 23 lutego Mediateka na Bielanach. Za jedną książkę można wziąć tyle innych, ile zmieści się na rękach. Można zacząć już ćwiczyć.

Daj książce drugie życie! – apelują pracownicy Mediateki Start-Meta na Bielanach i zapraszają do udziału w niecodziennej akcji wymiany książek. Wystarczy przynieść jedną, która nam zbywa, by zabrać z biblioteki tyle książek, ile jesteśmy w stanie unieść. Oczywiście, są kruczki: nie można używać toreb, plecaków ani nawet kieszeni. Weźmiemy tylko tyle, ile zmieści się w rękach. W dodatku książka, którą przyniesiemy do Mediateki, nie może być starsza niż z 2008 r. Nie może też być to wydawnictwo kieszonkowe ani szkolny podręcznik.

Jakie książki czekają w Mediatece? – To dary pochodzące od naszych czytelników oraz książki, które dawno nie były wypożyczane. Ale może się okazać, że inni znajdą w nich "białe kruki" – mówią przedstawiciele Mediateki. 

Impreza odbędzie się w siedzibie Mediateki przy ul. Szegedyńskiej 13a w sobotę 23 lutego o godz. 10 i potrwa do godz. 15.

W Warszawie miało miejsce już kilka podobnych inicjatyw. Najsłynniejsze Cmentarzysko Zapomnianych Książek istniało przez prawie rok, do 22 września 2012 r. na Bemowie. Za 30 zł można było buszować między książkami do woli, zabierając tyle, ile zmieściło się do specjalnej torby.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama