Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Adoracja Krzyża

Warszawscy klerycy zapraszają w piątki Wielkiego Postu na modlitwę przy Krzyżu.

Klerycy warszawskiego seminarium zapraszają na adoracje Krzyża w piątki Wielkiego Postu. „To wyjątkowy czas, aby pochylić się nad tajemnicą Krzyża i miłosiernego spojrzenia Chrystusa” – zachęcają klerycy Warszawskiego Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Każdy z kursów przygotował rozważania na jedną z pięciu piątkowych adoracji. W tym roku spotkania pod Krzyżem będą skoncentrowane wokół ostatnich dni Jezusa na tym świecie, a ich hasłem będzie: „Idziemy z Jezusem pod Krzyż”.

Adoracje odbędą się w kościele seminaryjnym, przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 (obok Pałacu Prezydenckiego) w piątki o godz. 20. Tematem pierwszej (22 lutego) będzie: „Jezus zaprasza nas do współuczestnictwa w swojej męce. Służba – współuczestnictwo z Jezusem Sługą”.  1 marca rozważania skoncentrują się wokół hasła: „Płacz nierozpoznanego Jezusa – Księcia Pokoju. Pokój – rozpoznanie Boga obecnego w moim życiu”. W kolejny piątek, 8 marca Jezusa gorliwego o nasze serca i „oczyszczeniu, które robi miejsce modlitwie i uwielbieniu małych i pokornych”. Tematem rozważań 15 marca będzie: „Jezus głodny naszych owoców. Wiara i przebaczenie odpowiedzią na pragnienia Jezusa”, a w ostatni piątek: „Szczęście ubogich – mieć wszystko u Boga. Zaproszenie do oddania wszystkiego ubogiemu Jezusowi”.

Głosić Imię Twe - wmsd.waw.pl
wmsdwaw

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma