Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Warszawa dziękuje Papieżowi

Ostatnie dni pontyfikatu Benedykta XVI. Warszawa żegna i dziękuje

Ojcowie jezuici zapraszają do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej (ul. Świętojańska 10) na Starym Mieście, by w ostatnich dniach pontyfikatu Benedykta XVI podziękować papieżowi i głębiej zastanowić się nad jego przesłaniem. 25 lutego o 18.15 w podziemiach sanktuarium o.prof. Jacek Salij OP i ks. Marek Kotyński wprowadza słuchaczy do teologii Benedykta XVI, przypominając jego książkę "Wprowadzenie do chrześcijaństwa", która napisał jeszcze jako profesor uniwersytetu. 26 lutego o 18.15 ks. dr Robert Skrzypczak, Zbigniew Nosowski i Paweł Milcarek dyskutować będą o miłującym Bogu, ukazanym w encyklice "Deus caritas est". Następnego dnia, również o 18.15 w podziemiach sanktuarium spotkają się: Marek Zirk- Sadowski i Marek A. Cichocki. Goście przypomną spór kard. Josefa Ratzingera z Jürgenem Habermasem oraz wykład Benedykta XVI w Bundestagu.

Po cyklu debat, w ostatnim dniu pontyfikatu - 28 lutego o godz. 19 w warszawskich archikatedrze św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza św. w intencji Benedykta XVI.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma