Nowy numer 25/2018 Archiwum

O. Kolbe w Kuźni

Po raz kolejny mieszkańcy Milanówka - mogli zapoznać się z biografią wielkiego świętego

Już po raz szósty w podwarszawskim Milanówku odbył się wykład z cyklu "Dziesięciu świętych na dziesięciolecie Kuźni" zorganizowany przez Stowarzyszenie Kuźnia Milanowska. Tym razem spotkanie było w całości poświęcone św. Maksymilianowi Kolbe. 22 lutego spotkanie poprowadził franciszkanino. Roman Soczewka OFM. Franciszkanin nie tylko przybliżył biografię świętego, ale też zwrócił uwagę na dziedziny życia, którym święty może patronować. 

Po części wykładowej franciszkanie z Niepokalanowa zaprosili słuchaczy na część artystyczną. Odbyło się misterium pt.  "Męka Św. Maksymiliana" przygotowane na podstawie tekstu prof. Kazimierza Brauna. Widowisko opowiada o drugim aresztowaniu o. Maksymiliana, które nastąpiło 17 lutego 1941 r. Traktuje też o jego pobycie w warszawskim więzieniu na Pawiaku, posłudze kapłańskiej wśród więźniów i śmierci w bunkrze głodowym w Auschwitz. Przez liczne odwołania do męki Chrystusa, misterium wskazuje widzom jaki jest sens cierpienia i jaką postawę należy przyjąć w jego obliczu. Jest to postawa miłości.

Kolejny wykład w Milanówku poświęcony św. Urszuli Ledóchowskiej odbędzie się 15 marca o godzinie 18.30 w MCK w Milanówku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma