Nowy numer 24/2021 Archiwum

"Kompaktowe" rekolekcje dla matek

Propozycja dla młodych, zabieganych matek: jednodniowe dni skupienia. Nawet niemowlęta można zabrać.

 

Małe dziecko - to czasem duży kłopot. Szczególnie - jeśli się chce uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych. Wie to każda młoda matka. Stowarzyszenie Mamy Róży również zna ten problem. Dlatego zaprasza na pierwsze w Warszawie i na Mazowszu, rekolekcje dla matek z małymi dziećmi ."Kompaktowy" dzień skupienia to dobry pomysł dla zabieganych matek, którym trudno czasem wygospodarować czas na klasyczne, kilkudniowe rekolekcje.

- Pomysł powstał po rozmowach z matkami uczęszczającymi na spotkania Akademii Mamy Róży - wiele z nich potrzebuje chwili wyciszenia i skupienia, a jednak trudniej o spokój i modlitwę w towarzystwie psocących kilkulatków. Dodatkowo - rzadko rekolekcje lub nawet nauka stanowa dla kobiet - dostosowane są do potrzeb młodych matek - mówi Marcelina Metera ze Stowarzyszenia Mamy Róży. - Dlatego zapraszamy na rekolekcje "kompaktowe", jednodniowe. Podczas spotkania zapewniamy opiekę do dzieci, na tej samej zasadzie, co na wszystkich spotkaniach Akademii - dzieciaki (ale nie niemowlęta) przebywają w sąsiedniej sali, gdzie mają zapewnione zajęcia muzyczno-plastyczne.

Dzień skupienia odbędzie się w piątek 1 marca, przy ul. Hozjusza 2 (przy parafii Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu). Spotkanie rozpocznie się o  godz. 10.30 konferencją w sali biblioteki parafialnej (pod plebanią). Potem będzie okazja do spowiedzi. Na zakończenie - wszystkie mamy wezmą udział we Mszy św. w dolnej kaplicy kościoła św. Stanisława Kostki.

Rekolekcje wygłosi ks. Szymon Kula, salwatorianin, który przygotuje naukę dla matek.

- Zapraszamy wszystkie chętne panie, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres akademia@mamaroza.pl. Ze względów organizacyjnych musimy wiedzieć ile będzie dzieci, żeby wynajęte opiekunki mogły się odpowiednio przygotować - mówi Marcelina Metera.

 Koszt udziału w spotkaniu to: 5 zł na prąd i media, 10 zł od dziecka dla opiekunek i dowolna ofiara dla księdza rekolekcjonisty. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama