Nowy numer 44/2020 Archiwum

Laborka na weekend

W soboty i niedziele Centrum Nauki Kopernik otwiera laboratoria i zaprasza do nich rodziny.

Laboratoria: biologiczne, fizyczne, chemiczne oraz pracownia robotyczna w Centrum Nauki Kopernik zapraszają na nowe zajęcia weekendowe dla całej rodziny.

W laboratorium fizycznym na zajęciach zatytułowanych „Rozpalone do białości”, uczestnicy metodą prób i błędów zbudują własną żarówkę, nieco inną od tej, którą wkręcamy w gwint. Z kolei laboratorium chemicznym przemieni się w pracownię kryminalistyczną, w której trzeba będzie przebadać i zidentyfikować różne ślady dostarczone przez policję i wytropić złoczyńcę. Na zajęciach „Pełnokrwista biologia” w laboratorium biologicznym będzie można dowiedzieć się wszystkiego o krwi – zobaczyć rozmaz, analizę i obejrzeć jej próbkę pod mikroskopem. W pracowni robotycznej uczestnicy popatrzą na świat oczami robota reagującego na światło, którego najpierw sami złożą.

Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele i trwają 45 minut: 11.30–12.15, 12.45–13.30, 14.30–15.15, 15.45–16.30. Mogą brać w nich udział dzieci od 9. roku życia. Dzieci w wieku do 13 lat wchodzą na zajęcia jedynie pod okiem dorosłego opiekuna)

Cen za udział w zajęciach to 9 zł plus koszt biletu do CNK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama