Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dziś modlitwy za Benedykta XVI

W godzinę abdykacji papieża w obu warszawskich katedrach trwać będą Msze św. dziękczynne za trwający osiem lat pontyfikat. We wtorek w archikatedrze św. Jana Mszę św. odprawi wraz z episkopatem Polski nuncjusz apostolski.

W archikatedrze warszawskiej 28 lutego w dniu rezygnacji Ojca Świętego z urzędu piotrowego o godz. 19 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar pontyfikatu Benedykta XVI, również w tym dniu o godz. 19 będziemy się modlić o dar beatyfikacji dla Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia.

Do podziękowania i modlitwy za pontyfikat ustępującego papieża Benedykta XVI „w godzinie zakończenia posługi Piotrowej”, czyli dziś ok. godz. 20 zachęcają mieszkańców stolicy metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser.

„Chcemy podziękować Panu Bogu za wszelkie łaski, których udzielił Kościołowi przez osiem lat tego pontyfikatu. Będziemy też prosić Ducha Świętego o światłość dla kardynałów elektorów, tak bardzo potrzebną w zbliżającym się konklawe” – prosi biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser. - Pragnę bardzo serdecznie zaprosić kapłanów, osoby konsekrowane i wszystkich wiernych naszej Diecezji na uroczystą Mszę Św. dziękczynną sprawowaną w bazylice katedralnej dnia 28 lutego o godz. 20. Będziemy sprawować Eucharystię dokładnie w godzinie zakończenia posługi Piotrowej - dodaje.

5 marca o godz. 18 w archikatedrze warszawskiej za pontyfikat Benedykta XVI dziękować będzie Episkopat Polski zgromadzonych w tych dniach w stolicy na zebraniu plenarnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama