Nowy numer 4/2021 Archiwum

PIT w parafii

W parafii rozliczymy PIT, ale też możemy przekazać 1 proc. podatku na Caritas.

Nadchodzi pora corocznych rozliczeń podatku PIT. Jak co roku pomoc w wypełnieniu formularzy organizują też parafie. W najbliższą sobotę 2 marca w godz. 10-12 w specjaliści będą czekali w sali nr 3, przy kościele Nawrócenia św. Pawła Apostoła (ul. Kobielska 10) . Natomiast 6 i 17 marca w godz. 10-11 pomoc w tym zakresie będzie można uzyskać w świetlicy przy parafii Najświętszego Zbawiciela (ul. Marszałkowska 37).

Składając roczne zeznanie podatkowe można przekazać 1 proc. podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Wykaz OPP, które możemy obdarować 1 proc. naszego podatku znajduje się na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej: http://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-pozytku-publicznego/. Wśród nich jest również Caritas Polska i Caritas diecezjalne. Ze stron internetowych Caritas można pobrać program do rocznych rozliczeń, który automatycznie wpisze 1 proc. naszego podatku na rzecz tej organizacji: http://www.jedenprocent.caritas.pl/pit.html.

Caritas Polska od trzech lat realizuje kampanię „Ile kosztuje życie? - Twój 1% pomoże chorym i potrzebującym! - Przekaż go Caritas.” W latach 2011 i 2012 ze środków pozyskanych dzięki 1 proc. podatku, zakupiono 2399 kompletów łóżek pielęgnacyjno – rehabilitacyjnych, 463 koncentratory tlenu oraz 336 ssaków medycznych dla osób paliatywnie chorych. Sprzęt można wypożyczać w 114 wypożyczalniach Caritas w całej Polsce, które dysponują także podnośnikami, rowerami rehabilitacyjnymi, wózkami, balkonikami i chodzikami. Łączna wartość zakupionego przez Caritas Polska sprzętu medycznego to 5 799 633 zł. Szczegółową instrukcją, jak w poszczególnych formularzach wpisać przekazywany 1 proc. podatku i na co dokładnie Caritas przeznacza pieniądze z tego źródła można znaleźć na stronie: http://www.jedenprocent.caritas.pl/.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama