Nowy numer 47/2020 Archiwum

Filmowa uczta

W Centrum Łowicka trwają VII Katolickie Dni Filmowe. Można obejrzeć dobre dokumenty, dramaty,i filmy fabularne oraz uczestniczyć w spotkaniach z reżyserami.

Filmem "Sny stracone, sny odzyskane" w reżyserii Arkadiusza Gołębiewskiego rozpoczęły się w południe 2 marca w Mokotowskim Domu Kultury "Centrum Łowicka" VII Katolickie Dni Filmowe. Potrwają do niedzieli.

Pełna sala w skupieniu oglądała kolejne filmy, przeplatane dyskusjami z reżyserami. W pierwszym dniu można było zobaczyć m.in. dokument "Kapelan Wyklęty" o ks. Władysławie Gurgaczu, kapelanie Polski Podziemnej, który po pokazowym procesie w 1949 r. został zabity strzałem w tył głowy. Sala projekcyjna zapełniła się też na pokazie "Trzech Kumpli" Ewy Stankiewicz i Anny Ferens.

Niedzielne projekcje rozpoczną się o 11.40 pokazem filmu „Skarga” - biografii jezuity Piotra Skargi, którą w ubiegłym roku wyreżyserował Jarosław Mańka.

O 12.30 na specjalnym pokazie rodzinny będzie można zobaczyć meksykański film animowany „Największy z cudów” w reżyserii Bruca Morrisa.

Po nim, o godz. 14 rozpocznie się cykl filmów o Kościele w świecie. Pierwszy blok obejmuje filmy „Ziarno w cierniach”  oraz „kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”, wyreżyserowanych przez Agnieszkę Dzieduszycką. Drugi przygotowała organizacja „Open Doors - W służbie prześladowanym Chrześcijanom”. Od 16.20 zaprezentowane zostaną: „Ucieczka z Korei Północnej”, „Sytuacja chrześcijan w Egipcie”.

Po projekcjach będzie okazja do spotkań i rozmów z przedstawicielami organizacji. O 17.10 rozpocznie się emisja reportażu TV Trwam: „Ziemia  Święta - Ziemia bez chrześcijan?”. Tegoroczną edycję zakończy pokaz amerykańskiego filmu „October Baby” w reż. Andrew i Jona Erwin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama