Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jerycho Różańcowe w intencji Papieża

W parafii Najświętszego Zbawiciela w Śródmieściu zakończyła się dziewięciodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Papieża i konklawe. Wierni od 26 lutego nieustannie modlili się przed Gwiazdą Kazachstanu, ołtarzem przeznaczonym dla sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornoje. To jeden z dwunastu planowanych Ołtarzy Adoracyjnych, realizowanych przez artystę Mariusza Drapikowskiego dla sanktuariów na całym świecie. W styczniu 2009 r. Ołtarz Adoracji "Tryptyk Jerozolimski" przeznaczony dla IV stacji Via Dolorosa w Jerozolimie, pobłogosławił papież Benedykt XVI. Gwiazdę Kazachstanu można zobaczyć w kościele przy pl. Zbawiciela do 6 marca.

Drugi z cyklu ołtarzy adoracyjnych, nazywanych przez artystę Mariusza Drapikowskiego Dziełem 12 Gwiazd w Koronie Królowej Pokoju, przeznaczony jest dla sanktuarium w Kazachstanie   Drugi z cyklu ołtarzy adoracyjnych, nazywanych przez artystę Mariusza Drapikowskiego Dziełem 12 Gwiazd w Koronie Królowej Pokoju, przeznaczony jest dla sanktuarium w Kazachstanie Tomasz Gołąb/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma