GN 48/2020 Archiwum

Ekstremalna Droga Krzyżowa też w Warszawie

44 kilometry, nocą, z krzyżem, na Kalwarię. Po raz pierwszy z Warszawy wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

W tym roku po raz pierwszy w Warszawie odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, którą od czterech lat w Krakowie prowadzi ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia "Wiosna". Uczestnicy wyruszają nocą w długą, pieszą wędrówkę, niosąc sobą drewniany krzyż i rozważając Mękę Pańską. Stołeczna EDK liczy 44 km. Rozpocznie się 22 marca po Mszy św. odprawionej o godz. 20 w NMP Matki Zbawiciela (ul. Olimpijska 82/84). Z Mokotowa trasa wiedzie przez Wawer, Józefów, Nadbrzeż, Glinki, aż do sanktuarium w Górze Kalwarii. Nie jest łatwa, bo z założenia taka być nie może. Przydadzą się wysokie buty z dobrym bieżnikiem, w których będzie można pokonać błota, głębokie kałuże i leśne ostępy oraz ciepłe, nieprzemakalne ubranie z odblaskami. Dla bezpieczeństwa można iść małymi grupami, ale w ciszy, samotnie, przy latarce rozważając misterium Męki Pańskiej i śledząc mapę. Grupki dostaną zbity z konarów krzyż, chociaż można też iść z własnym.

- W ciszy, mroku, zmęczeniu opadają wszystkie emocje, nieważne stają się codzienne sprawy. Umysł jest skupiony i jakoś bardzo osobiście trafiają do człowieka rozważania czternastu stacji. Odkąd uczestniczyłem w EDK  z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej, już inaczej przeżywam każdą Drogę Krzyżową – mówi Aleksander Wiśniewski, jeden z organizatorów.

Grupa, która przejdzie z Warszawy do Góry Kalwarii może liczyć maksymalnie 200 osób. Zapisać się można poprzez stronę internetową: www.edk.org.pl. Ze strony internetowej oraz mailowo u organizatorów: kontakt@edk.warszawa.pl, można dowiedzieć się o szczegóły trasy i wyposażenie ekwipunku na drogę. EDK jest propozycją tylko dla osób pełnoletnich.

Podejmiesz wyzwanie ?
Ekstremalna Droga Krzyżowa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama