Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dziś z kwiatkiem

Piękne czterdziestoletnie... - tak mieszkanki Warszawy i Mazowsza opisuje statystyka.

Jest nas dużo i jesteśmy coraz dojrzalsze. Tak przynajmniej wynika ze statystyki. W Warszawie mieszka 927,9 tys. kobiet, a to 54,1 proc. wszystkich mieszkańców. Na całym Mazowszu też mamy liczebną przewagę, chociaż nieco mniejszą (52 proc.).

Statystyczna mieszkanka Mazowsza ma 40 lat, wychodzi za mąż w wieku 26,6 lat, a trzy lata później rodzi pierwsze dziecko. Warszawianka ma przeciętnie 42,8 lat, wychodzi za mąż w wieku 28, 5 roku, a pierwsze dziecko rodzi jako 31-latka.

Prawie połowa kobiet mieszkających w stolicy to mężatki. Panny stanowią jedną czwartą kobiecej populacji. Co dziesiąta kobieta jest rozwódką, a ponad 15 proc. to wdowy. Warszawianki żyją przeciętnie o prawie 7 lat dłużej od warszawiaków.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma