GN 32/2018 Archiwum

Uniwersytet Muzyczny w żałobie

Zamordowana w Filharmonii Dolnośląskiej 27-letnia harfistka była studentką warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina.

Na stronie internetowej uczelni jeszcze w dniu, w którym odkryto zbrodnię, pojawił się nekrolog Victorii Anny Jankowskiej - młodej, zdolnej harfistki, która w czerwcu miała robić dyplom w klasie harfy prof. Urszuli Mazurek. Przyjechała do Jeleniej Góry na koncert "Muzyczne pary". W czwartek w Filharmonii Dolnośląskiej odbyła się próba generalna, w piątek miała wystąpić w koncercie. Na noc artystka pozostała w budynku, korzystając z pokoju gościnnego.

W piątek rano pracownicy filharmonii znaleźli w budynku dwa ciała - jej oraz 60-letniego mężczyzny, pracownika ochrony. Polica podejrzewa podwójne morderstwo, ale nie podaje szczegółów zbrodni. W poniedziałek ma się odbyć sekcja zwłok ofiar. Zatrzymano już 29-latka, który może mieć związek z tą sprawą.

Koncert w Filharmonii Dolnośląskiej został odwołany. Na znak żałoby opuszczono do połowy flagi na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma