GN 32/2018 Archiwum

Zobacz także

 • Lesby & Gay
  11.03.2013 13:54
  Po co geje i lesbijki organizują marsze i parady?
  Marsze i parady osób homoseksualnych to jedna z form protestu przeciwko
  dyskryminacji. W ten sam sposób domagały się swoich praw (m.in. prawa wyborczego) kobiety od początku XX wieku, na ulice wychodzili także Murzyni w Stanach Zjednoczonych w proteście przeciwko rasizmowi. Zarówno protesty kobiet, jak i czarnej ludności USA, były odbierane tak samo negatywnie, jak teraz marsze równości. Pierwsze marsze upominające się o prawa mniejszości seksualnych zaczęły być organizowane w Ameryce i Europie Zachodniej pod koniec lat 60.

  W krajach Europy Zachodniej obecnie parady nie mają już charakteru walki z dyskryminacją, tylko są formą ulicznej zabawy, takiej samej jak Love Parade czy karnawał w Rio – oglądając zdjęcia, nie sposób jest rozróżnić, czy zostały one zrobione podczas karnawału w Rio czy parady w Berlinie. Choć media, przekazując do Polski relacje z parad, skupiają się przede wszystkim na pokazaniu roznegliżowanych osób, wśród 100 tys. uczestników parady w Berlinie stanowią oni niewielki procent. W berlińskiej paradzie bierze także udział burmistrz i przedstawiciele każdej partii politycznej.

  W Polsce wszelkie publiczne wystąpienia mniejszości seksualnych, takie jak marsze, wiece i parady, mają charakter protestu przeciw dyskryminacji. Biorą w nich udział nie tylko geje i lesbijki, ale wiele osób heteroseksualnych, które sprzeciwiają się
  dyskryminacji kogokolwiek z jakiegokolwiek powodu, w tym również mniejszości
  seksualnych.
 • roventa
  11.03.2013 14:19
  artykul przegina w druga strone - manify nie popieram, ale potepiam bicie dzieci, przemoc w rodzinie, manipulacje wszelkiego rodzaju i silowe - chocby intelektualnie - argumenty
 • Obywatel
  11.03.2013 14:44
  Ćwiczonko z wychowania obywatelskiego pod tytułem "Czy rozróżniasz totalitaryzmy?"

  Połącz hasła z odpowiednimi nazwami lewicowych doktryn:

  1) walka klas
  2) walka ras
  3) walka płci

  a) feminizm
  b) komunizm
  c) faszyzm
  doceń 4
 • MiG
  11.03.2013 21:58
  Wszystkim, którzy lubią nazywać "faszystami" osoby sprzeciwiające się zabijaniu dzieci nienarodzonych warto przypomnieć: To faszyści (a ściślej - naziści) pierwsi zalegalizowali w Polsce aborcję i to bez ograniczeń. Prawda, że byli wspaniali?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma