GN 48/2020 Archiwum

Skarżymy się na buty

Nie czytamy umów ani regulaminów, przez co przyjmujemy niekorzystne warunki, które mogą nas wpędzić w tarapaty.

Targi Wiedzy Konsumenckiej raz w roku organizowane są przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. Odbywają się w okolicach 15 marca, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Praw Konsumenta. Tegoroczne targi zorganizowano w sobotę 16 marca w Centrum Handlowym Wola Park. Każdy mógł skorzystać z darmowych porad ekspertów.

- Codziennie otrzymujemy około 200 maili od pokrzywdzonych konsumentów, którym staramy się pomóc – mówi prawnik Maja Beca ze Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. – Najczęściej mają zastrzeżenia do operatorów sieci komórkowych, sklepów z obuwiem, a także wszelkiej sprzedaży internetowej.

Oprócz Stowarzyszenia Konsumentów Polskich w targach wzięli udział, m.in. Urząd Regulacji Energetyki, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Europejskie Centrum Konsumenckie, Rzecznik Ubezpieczonych, Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie oraz Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Warszawie.

Coraz więcej Polaków ma świadomość praw konsumenckich. Udało się to osiągnąć dzięki kampaniom społecznym, a także dzięki takim inicjatywom jak targi. Na co dzień porad można szukać, między innymi u Powiatowych i Miejskich Rzeczników Konsumentów.

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich przygotowało mini-przewodnik, który można znaleźć na stronie www.pomoc.konsumenci.org . - Warto znać swoje prawa, na przykład, że mamy dwa lata na składanie reklamacji – mówi Paweł Rokicki. – Mamy także prawo do wymiany wadliwego towaru na nowy albo do jego nieodpłatnej naprawy. Natomiast nie możemy ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Tegoroczne Targi Wiedzy Konsumenckiej odbywały się pod patronatem „Gościa Niedzielnego”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama