Nowy numer 2/2021 Archiwum

Mamo, nie wyjeżdżaj

Hasłem trzydniowego spotkania były słowa „Przyszłość ludzkości idzie przez Rodzinę”.

W dniach 15-17 marca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego trwał Międzynarodowy Kongres Rodziny, współorganizowany, m.in. przez Towarzystwo „Fides et Ratio” i Fundację „Ad Fururum". Wśród prelegentów specjaliści problematyki, m.in. abp Henryk Hoser, ks. Marek Dziewiecki, dr Jacek Pulikowski i dr Wanda Półtawska, która w trakcie obrad, za konsekwentną obronę życia, otrzymała z rąk abp. Henryka Hosera medal „Fides et ratio”.

Jak podkreśliła prof. Maria Ryś, spotkanie miało nie tylko pokazać znaczenie rodziny, ale także zwrócić uwagę na czynniki jej zagrażające. - To będą zagrożenia dla współczesnej rodziny ze strony bardzo wielu środowisk, nacisków społecznych, coraz mocniej wkraczających ideologii - powiedziała prof. M. Ryś.

Na warsztat wzięto takie zagadnienia, jak: dziecko w rodzinie rozłączonej z powodu migracji zarobkowej rodziców, znaczenie rodziny dla rozwoju dziecka w okresie prenatalnym, problemy bioetyczne, trzeźwość. W programie znalazły się również konferencje poświęcone związkom partnerskim, czy ideologii gender – koncepcji, która zakłada, że płeć człowieka może się zmieniać w zależności od trendów w społeczeństwie.

Kongres wpisuje się w rozpoczęty Tydzień Rodziny.
 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama