Nowy numer 25/2018 Archiwum

Ewakuacja na Brzeskiej

W sobotę wieczorem płonęła kamienica przy ul. Brzeskiej 5 na Pradze Północ. Ewakuowano ok. 100 osób.

Pożar wybuchł na dachu sześciopiętrowej kamienicy. Straż pożarna ewakuowała zarówno mieszkańców płonącego budynku, jak i tych z przyległych kamienic. Ewakuowani trafili do swoich rodzin, a także do praskiego centrum sportu, gdzie spędzili noc.

Do późnych godzin nocnych z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Akcję utrudniały wiatr i kłęby dymu. Istniało niebezpieczeństwo przeniesienia się ognia na sąsiednie budynki. Część ewakuowanych wróciła już do swoich mieszkań. Przyczyny pożaru będzie teraz wyjaśniał biegły z zakresu pożarnictwa.

Również w sobotę ogień wybuchł w stołecznym centrum handlowym Blue City. Na zapleczu jednego ze sklepów zapaliły się kartony. Pożar szybko ugaszono, ale z powodu dużego zadymienia centrum handlowe musieli opuścić zarówno pracownicy, jak i klienci. Nikomu nic się nie stało.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma