Nowy numer 25/2018 Archiwum

Żeby życie traktować po ludzku

Akcja Katolicka, Wspólnota Zwiastowanie z Wesołej, Duszpasterstwo Akademickie i Domowy Kościół z Wrzeciona, lektorzy z parafii śś. Rafała i Alberta na Rudzie, Rodzina Rodzin, Ruch Światło Życie z Tarchomina... Kilkadziesiąt wspólnot włączyło się w modlitewny szturm nieba w intencji życia.

Modlitwa w intencji obrony życia, tzw. "Warszawskie Jerycho" odbywa się już po raz trzeci. Tym razem Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej, organizator akcji jako miejsce nieustanej adoracji Najświętszego Sakramentu wybrało dolny kościół św. Stanisława Kostki pw. św. Franciszka z Asyżu. Od dziś do 24 marca poszczególne ruchy modlitewne, zakony i stowarzyszenia katolickie oraz warszawiacy modlić się będą o świętość życia. 

"Jerycho" nawiązuje w swej formie do biblijnej sceny zburzenia murów Jerycha po ich tygodniowym oblężeniu.

- Wierzymy, iż potężną w skutkach może być wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu podjęta przez tydzień na skalę Miasta Warszawy - mówi Agnieszka Chomicz z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej.

W plan każdego dnia wpisane są cztery części różańca, modlitwa Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Apel Jasnogórski. Pozostała część doby wypełniona jest modlitwą w ciszy oraz medytacjami i śpiewem poszczególnych grup dyżurujących.

- Wierzymy, że podjęta z odwagą i entuzjazmem wspólna, szczera modlitwa, może wypraszać zmiany w sercach i umysłach, które będą początkiem również przemian prawnych w Polsce i na świecie - zachęca Agnieszka Chomicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma