Nowy numer 2/2021 Archiwum

Za co nagrody?

Warszawscy urzędnicy w ubiegłym roku zainkasowali prawie 43 mln zł nagród

Jak donosi portal wpolityce.pl w ubiegłym roku całkowita wartość nagród w Urzędzie Miasta st. Warszawy wyniosła 42 953 462 zł. "Niektórzy z burmistrzów i ich zastępców (przykładowo - dzielnica Bemowo ma ich aż czterech) otrzymywali nagrody trzy razy w roku - za każdym razem była to suma pięciu, sześciu, a nawet dziesięciu tysięcy złotych" - pisze portal. Jako przykład podaje burmistrza Bemowa i jego zastępców, którzy w ubiegłym roku otrzymali kilkutysięczne premie w kwietniu, lipcu i grudniu.

Sprawa premii dla urzędników bulwersuje, tym bardziej że od roku władze Warszawy nawołują do oszczędności. Z powodu trudnej sytuacji finansowej miasta podniesiono ceny biletów komunikacji miejskiej, próbowano wprowadzić wygórowane odpłatności za żłobki, zredukowano kursy metra i autobusów, rozszerzono strefy płatnego parkowania, a także ustalono drastycznie wysokie stawki za wywóz śmieci. Kiepski stan miejskiej kasy miał być też powodem odstąpienia od wprowadzenia Karty Dużej Rodziny, chociaż prace nad nią trwały od 2010 r.

Zgodnie z przyjętym na ten rok budżetem, zarobki miejskich urzędników mają spaść o 88 mln zł. Tegoroczne dochody miasta zaplanowano na 12,98 mld zł, natomiast wydatki na 13,9 mld zł. Deficyt budżetowy wyniesie: 918 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama