Nowy numer 48/2020 Archiwum

Żegnaj analogu!

W nocy przerwa. A od 5 rano wita nas telewizja cyfrowa.

Od godziny 5 rano 19 marca mieszkańcy Warszawy oraz okolicznych gmin będą mogli odbierać telewizję cyfrową. Sygnał analogowy będzie wyłączony o pierwszej w nocy, program 1 TVP - o godzinie piątej. Nadajniki w Raszynie i Warszawie wyłączą zarówno sygnał analogowy jak i cyfrowy. Wyjątkiem będzie program TVP1, który będzie można oglądać cały czas. O godz. 5 nastąpi ostatnie wyłączenie sygnału analogowego TVP1 oraz jednocześnie zostaną włączone nadajniki cyfrowe. Przerwa techniczna spowodowana jest koniecznością wykonania prac niemożliwych do zrealizowania, gdy emitowany jest sygnał analogowy. Pomiary sygnału naziemnej telewizji cyfrowej wykonane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej potwierdziły, że mieszkańcy województwa mazowieckiego, którzy odbierają sygnał z wyłączanych 19 marca stacji w Warszawie i Raszynie nie powinni mieć problemu z odbiorem sygnału cyfrowego. Gdyby jednak po odpowiednim przygotowaniu telewizora i anteny, sygnał telewizji był zakłócany, zanikał lub w ogóle się nie pojawił, należy to zgłosić do delegatury UKE w Warszawie tel. (22) 622 73 99. W przypadku abonentów korzystających z oferty telewizji kablowej lub satelitarnej, brak lub zanikanie sygnału cyfrowego po godzinie 5 należy zgłosić do operatora.

Obecnie w naziemnej telewizji cyfrowej dostępnych jest do 21 programów, nadawanych z trzech multipleksów cyfrowych (MUX). Naziemna telewizja cyfrowa jest bezpłatna (poza obowiązkiem opłaty abonamentu radiowo-telewizyjnego). Za korzystanie z jej oferty nie należy wnosić dodatkowych opłat. Jeśli ktoś prosi o opłatę z tytułu naziemnej telewizji cyfrowej, należy powiadomić policję.

Dodatkowe informacje o sygnale cyfrowym można uzyskać pod bezpłatnym numerem infolinii: 800 007 788 (do 22 marca infolinia jest czynna w godz. 8-22, a w dniu wyłączenia sygnału analogowego 19 marca od godz. 6 do północy) oraz odwiedzając strony internetowe: www.cyfryzacja.gov.pl i www.mazowieckie.pl (baner „Naziemna telewizja cyfrowa”).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama