Nowy numer 47/2020 Archiwum

"Dobra skrzynka" - kliknij!

Masz coś do oddania? Potrzebujesz pomocy? A może potrzebuje jej twój sąsiad?

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej na stronie Centrum Wolontariatu uruchomiło "Dobrą skrzynkę".  Za jej pośrednictwem można m.in. zgłosić się jako wolontariusz, poprosić o pomoc w swoim lub czyimś imieniu. Trzeba jednak pamiętać, że ktoś, kto szuka pomocy nie zawsze może ją otrzymać w takim zakresie, jak by tego oczekiwał. Wszystkie prośby rozpatrywane są indywidualnie. Wolontariusze Caritas pomogą starszym osobom w zrobieniu zakupów, potowarzyszą w spacerze czy pomogą dojść do lekarza, ale nie mają kwalifikacji, by na przykład zająć się osobą obłożnie chorą. Wiele osób zaangażowanych jest też w pomoc dzieciom: w odrabianiu lekcji, korepetycjach... W sumie w diecezji warszawsko-praskiej pomocą służy ponad 1000 wolontariuszy.

- Przy okazji "wirtualnej choinki" przyszła do nas pani, która chciała zrobić paczkę dla dziewczynki z rodziny żyjącej w ciężkich warunkach, w suterenie. Gdyby nie zgłoszenie tej pani nie dowiedzielibyśmy się o potrzebie tej rodziny i nie moglibyśmy jej pomóc - mówi Agata Eldring z CDW-P. - Mamy nadzieję, że teraz dzięki prostemu formularzowi internetowemu zgłaszanie takich przypadków będzie prostsze.

Poprzez "skrzynkę" będzie można też zgłosić chęć oddania używanych, dobrych rzeczy np. mebli, sprzętu RTV i AGD, komputera... albo potrzebę takiego sprzętu.

Na stronie znajdują się też informacje o wolontariacie w Caritas, funkcjonowaniu Parafialnych Zespołów Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas.

 www.wolontariat.warszawa-praga.caritas.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama