Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wiosna w komunalce

Po listopadowym przekazaniu 75 mieszkań komunalnych przy ul. Jagiellońskiej ruszyły prace nad II etapem budowy kompleksu.

Nowoczesne osiedle budynków komunalnych powstaje na terenie praskiej części Twierdzy Warszawa.

Cieszę się, że możemy spotkać się na tej budowie, ponieważ w życiu samorządowców, osób, które na co dzień związane są z kreowaniem polityki mieszkaniowej, takie okazje jak ta to szczególne wydarzenie. Równie mocno czekamy na drugi dzień – w pierwszym kwartale 2015 roku – kiedy będziemy mogli ten budynek przekazać mieszkańcom – powiedział Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy, podczas uroczystego podpisania aktu erekcyjnego.

Budynki formą architektoniczną mają podkreślać układ dawnych wałów ziemnych. W tym miejscu powstaną cztery 7-kondygnacyjne bloki, w których zamieszka 228 rodzin.

Teren inwestycji jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Wejścia do budynków mają rampy, a garaż został zlokalizowany na poziomie 0. Na obszarze fortu znajdują się również pochylnie pozwalające niepełnosprawnym dotrzeć na teren inwestycji.

Warszawa realizuje zapisy stołecznego Programu Budownictwa Komunalnego. Zgodnie z jego założeniami, do końca 2012 roku zrealizowano lub rozpoczęto zadania, w wyniku których powstanie prawie 2,5 tys. nowych mieszkań. Obecnie stolica ma niemal 86 tys. lokali komunalnych. Przez ostatnie dwa lata miasto oddało do użytku 866 mieszkań, w trakcie odbiorów jest 149. Do roku 2015 powstaną kolejne 542.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama