Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dzieci są super!

Marsz Świętości Życia przejdzie w Niedzielę Palmową Krakowskim Przedmieściem. Wcześniej Msze św. w warszawskich katedrach. Pójdziesz?

– Demonstracje takie w zasadzie nie musiałyby się odbywać, tak, jak zbędne byłyby marsze w obronie prawa do oddychania. Ale są konieczne, bo prawo nie chroni życia dzieci w wystarczający sposób. Życie ludzkie niszczone jest w procedurze in vitro, istnieje szara strefa środków poronnych, ustawa dopuszcza zabijanie niektórych dzieci w łonie matek, choć to sprzeczne z konstytucją. Chcemy więc budzić sumienia, a przy okazji pokazać, że życie ludzkie jest źródłem szczęścia – mówi Zbigniew Hennel, członek Rycerzy Jana Pawła II, współorganizator VIII Marszu Świętości Życia, który w Niedzielę Palmową przejdzie Traktem Królewskim.

W tym roku hasło marszu brzmi: „Dzieci są super!”. Marsz rozpocznie się o 13.30 w dwóch miejscach – na pl. Zamkowym i przed pomnikiem ks. Skorupki na Pradze. Poprzedzony będzie Mszami św. w archikatedrze św. Jana i w katedrze warszawsko-praskiej, odprawionymi przez ordynariuszy obu diecezji o godz. 12.30. Uczestnicy będą zachęcani do poparcia akcji „Jeden z nas”, która ma zatrzymać finansowanie aborcji z funduszy UE oraz do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Marsz zakończy się przed bazyliką Świętego Krzyża.

– Nasza postawa powinna być świadectwem żywego zaangażowania w troskę o życie jako dar Boży – zachęca ks. Dominik Koperski, duszpasterz rodzin archidiecezji warszawskiej.

Dzień Świętości Życia przypada 25 marca. Został on wprowadzony przez Episkopat Polski w 1998 roku, w odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II zawarte w encyklice "Evangelium Vitae".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama