Nowy numer 33/2018 Archiwum

Granice naszych granic

Właśnie przechodzimy kolejny test naszej wytrzymałości. Jak szeroko jesteśmy w stanie otworzyć portfele? I czy rozszerzanie granic strefy płatnego parkowania ma swoje granice? Może niedługo będą nimi rogatki miasta?

Trudno znaleźć argumenty za niekończącym się rozszerzaniem strefy płatnego parkowania. Nawet jeśli mieszkańcy jej obrzeży narzekają na zastawienie ich obcymi samochodami, to za chwilę ten sam kłopot będą mieli inni, trochę dalej od PKiN.

Parkometry są także dla nich bronią obosieczną. Bo przecież posiadacze dwóch samochodów nie dostaną dwóch abonamentów. Powiększenie strefy o Muranów, Pragę Północ i część Ochoty od 1 kwietnia odczują więc wszyscy.

Miasto potrzebuje pieniędzy, ale obstawienie kolejnych kwartałów ulic parkometrami, nie powoduje przecież mniejszych korków w centrum. Wie o tym każdy, kto próbuje znaleźć wolne miejsce przed jakimkolwiek urzędem. Obawiam się, że daje to kolejny argument do i tak planowanych podwyżek opłat - tym razem o złotówkę. Godzina postoju samochodu w centrum ma kosztować 4 złote. I raczej nie można w tej kwestii liczyć na współczucie warszawskich radnych z PO, którzy posiadając większość w Radzie Warszawy, podniosą rękę za każdym pomysłem, który narodzi się w ratuszu. A ponieważ obecny rok z wielu względów dla budżetu miasta jest ponoć najtrudniejszy, podwyżka pewnie już wkrótce.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma