Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wolna kasa numer 13

W holu głównym Dworca Centralnego w czternastu okienkach kasowych dziennie realizowane są ponad 4 tys. transakcji. Do końca maja testowany jest tu system jednej kolejki, który ma usprawnić obsługę pasażerów.

Na Dworcu Centralnym rozpoczęły się testy systemu zarządzania jedną kolejką do kas. Rozwiązanie ma na celu zwiększenie komfortu klientów oraz skrócenie czasu oczekiwania w kolejce. Testy potrwają dwa miesiące. Zdobyte doświadczenia pozwolą zdecydować, czy przewoźnik wdroży podobny system na innych dworcach.

Na niebieskim tle na monitorze wyświetlany jest komunikat: „Witamy. Proszę czekać na wolną kasę”. Za chwilę głos oznajmia np.: „Wolna kasa numer 13”. Za chwilę: „Wolna kasa numer 2, wolna kasa numer 5”. W kolejce oczekuje dziesięciu pasażerów. Wolna jest kasa dla niepełnosprawnych. Wygląda na to, że system działa.

System jednej kolejki jest często stosowany w dużych sieciach handlowych, na lotniskach czy dworcach, czyli miejscach, gdzie występuje duża liczba klientów obsługiwanych w kilku punktach. Nie wymaga drukowania numerków. Klient dowiaduje się, która kasa jest wolna, dzięki informacji wyświetlanej na monitorze oraz za pośrednictwem komunikatu głosowego. PKP Intercity wdroży zarówno informację wizualną, jak i dźwiękową. To rozwiązanie zostało wybrane z myślą o osobach starszych, słabowidzących lub niewidomych.

– Dążymy do tego, aby korzystanie z usług PKP Intercity było coraz bardziej komfortowe. Rozwijamy kanały internetowe, wprowadzamy możliwość płacenia kartą we wszystkich pociągach, ale nie zapominamy również o pasażerach kupujących bilety na dworcach. Naszym celem jest podniesienie efektywności obsługi pasażerów, przyspieszenie przepływu klientów oczekujących w kolejce i zniwelowanie związanego z tym poczucia niepewności – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma