Nowy numer 48/2020 Archiwum

Uwaga zmiana: święto Niedzieli Miłosierdzia

Znowu zawinił śnieg. Z powodu pogody w połowie marca odwołano już Misterium na pl. Piłsudskiego. Teraz zdecydowano się przenieść obchody Niedzieli Miłosierdzia. Nie odbędą się, jak bywało przez ostatnie 12 lat, pod posągiem Chrystusa u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy, ale w kościele św. Józefa. Na uroczystości zapraszają także pallotyni z sanktuarium w Ożarowie Mazowieckim i Dom św. Faustyny w Ostrówku.

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego informuje, że z powodu warunków pogodowych uroczysta celebracja Mszy św. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego odbędzie się w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie na Kole i rozpocznie o godz. 15. - Będzie to modlitwa Kościoła warszawskiego za papieża Franciszka. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Warszawy wraz ze swoimi duszpasterzami - mówi ks. prałat Józef Górzyński, moderator wydziałów duszpasterskich Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

W Niedzielę Miłosierdzia uroczystości odbędą się również w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim. Mszę św. odpustową o godz. 15 odprawi nuncjusz apostolski w Polsce, abp Celestino Migliore. W wigilię święta Miłosierdzia Bożego o godz. 19 rozpocznie się po raz pierwszy nocne czuwanie, które poprowadzi ks. Radosław Wileński SAC z Pallotyńską Diakonią Muzyczną.

Na Święto Miłosierdzia abp Henryk Hoser SAC zaprasza z kolei do Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku: - Jezus powiedział: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności Miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła Miłosierdzia Mojego”. Korzystajmy z tego najobficiej - zachęca arcybiskup warszawsko-praski.

W programie spotkania w Ostrówku jest zwiedzanie Domu Św. Faustyny (o 13.30), spowiedź (od godz. 14), oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC o godz. 15. Po niej na wszystkich czekają herbata i ciepły posiłek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama