Nowy numer 24/2018 Archiwum

Czytanie to męska rzecz

Do regularnego czytelnictwa zachęcają organizatorzy pikniku rodzinnego, który odbędzie się 14 kwietnia przed gmachem Biblioteki Narodowej.

Możliwość sprawdzenia, jak szybko czyta twoje dziecko, konkursy i zabawy związane z czytaniem książek, występ męskiego zespołu muzyki klasycznej szkoły „Żagle” oraz kiermasz książek Henryka Sienkiewicza, którego rok właśnie obchodzimy. To tylko niektóre atrakcje przygotowanego przez szkołę dla chłopców „Żagle” Stowarzyszenia „Sternik” i Bibliotekę Narodową pikniku rodzinnego „Czytanie to męska rzecz”, który odbędzie się 14 kwietnia w godzinach 12-16 przed gmachem Biblioteki Narodowej przy Polach Mokotowskich (Aleja Niepodległości 213).

Statystyki są nieubłagane. W ciągu roku około 60 proc. mężczyzn w Polsce nie przeczytało ani jednej książki. Tylko 30 proc. 15-letnich chłopców odpowiada pozytywnie na pytanie: „Czy lubisz czytać książki?”. 25 proc. chłopców w gimnazjum nie czyta żadnych książek.

O tym, jak wykształcić i utrwalić w synu radość czytania będzie można dowiedzieć się biorąc udział w pikniku. W specjalnym wykładzie dr Zofia Zasacka z Biblioteki Narodowej przedstawi najnowsze badania dotyczące czytelnictwa wśród młodzieży. Obecny będzie także Robert Kościuszko, autor popularnych wśród młodszych chłopców książek przygodowych. Aktorzy: Adam Woronowicz, Dariusz Kowalski, dziennikarze: Bogdan Rymanowski i Krzysztof Ziemiec oraz uczniowie klas początkowych szkoły „Żagle” będą czytać „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma