Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zmarł ks. Buchajewicz

We wtorek pożegnamy budowniczego kościoła w Laskach.

6 kwietnia zmarł ks. Józef Buchajewicz, kanonik honorowy Kapituły Kolegiackiej Kampinosko-Bielańskiej. Miał 73 lat, z tego w kapłaństwie przeżył 49 lat.

Ks. Buchajewicz urodził się w Wilnie. Był najmłodszym z czterech synów, studiował medycynę, jednak cały czas w jego sercu i myślach było kapłaństwo. W 1958 r. rozpoczął naukę w Metropolitarnym Seminarium Duchownym w Warszawie.W 1964 r. otrzymał święcenia kapłańskie, których udzielił mu kard. Stefan Wyszyński. Jego pierwszą parafią, była parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Stanisławowie koło Mińska Mazowieckiego. Zajął się odbudową XVI-wiecznego kościoła zniszczonego po wojnie.Po dwóch latach został przeniesiony do par. św. Zygmunta w Warszawie. Po kolejnych dwóch latach przydzielono go do parafii Bożego Ciała w kościele Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku. Od 1981 roku był organizatorem parafiii budowniczym kościoła Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach. Od 1974 r. był archidiecezjalnym,a następnie krajowym duszpasterzem Pomocników Maryi Matki Kościoła.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 9 kwietnia o godz. 11 w kościele MB Królowej Meksyku w Laskach Warszawskich, po czym Ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma