Nowy numer 33/2018 Archiwum

Głoście na placach...

Ze śpiewem, świadectwem, rozmową... Droga Neokatechumenalna ewangelizuje na ulicach.

W okresie paschalnym wspólnoty neokatechumenalne na ulicach i placach rozmawiają z przechodniami o Bogu, Zbawicielu, Kościele. Polscy, w tym warszawscy członkowie Drogi Neokatechumenlanej włączyli się w inicjatywę podjętą we Włoszech. Tam 6 kwietnia w bazylice św. Pawła za Murami kard. Agostino Vallini, papieski wikariusz rozesłał członków wspólnoty do głoszenia Dobrej Nowiny na stu placach Wiecznego Miasta. Następnego dnia katechiści wyszli na ulice, rynki i place. Także Warszawy i okolic. Można było usłyszeć katechezy o Bogu żywym, działającym w życiu każdego człowieka. Towarzyszyły im świadectwa i wielbienie Boga śpiewem, przy akompaniamencie gitar.

7 kwietnia misja rozpoczeła się: u zbiegu ulic Niepodległości i Woronicza, przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego, św. Ducha, akademickim św. Anny, na skwerach przy szpitalu na Lindleya, przy stacji metra Marymont, a także w podwarszawskim Piasecznie i Legionowie

14 kwietnia głoszenie rozpocznie się: na Agrykoli, pl. Grzybowskim, przy metrze Bielany i przed kościołem św. Augustyna oraz w Grodzisku, w Bliznem i w Zielonce.

Misję na placach miast wspólnoty neokatechumenalne będą głosić przez pięć kolejnych niedziel.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • katolik
  08.04.2013 16:22
  Pomyśl o wieczności. Masz do wyboru niebo albo piekło.
  Nie dbasz o zbawienie duszy?
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
  doceń 0
 • MiriamM
  08.04.2013 21:01
  W Grodzisku już byliśmy 7 kwietnia
  na kolejne spotkanie na wprost kościoła na początku deptaku zapraszamy w kolejne niedziele o 16.00
 • neokatechumenalnyblog
  12.04.2013 03:46
  Szkoda, że tak mało fotek.
  http://neokatechumenalny.blogspot.com/
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma