Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ocalić 175

Na protesty mieszkańców zareagowali radni. Chcą debaty na temat likwidacji połączeń autobusowych. Eksperci od miejskiej komunikacji uspokajają: nie wszystkie zmiany są złe.

Pod koniec marca Związek Taboru Miejskiego przedstawił plan zmian w komunikacji miejskiej. Zgodnie z nim, jeszcze przed wakacjami z komunikacyjnej mapy miasta zniknie 10 linii autobusowych, skorygowanych zostanie kilkadziesiąt innych tras. „Cięcia” odbiły się głośnym echem na internetowych forach i radach dzielnic. Mieszkańcy Targówka założyli na Facebooku grupę „NIE dla skrócenia trasy 156”. „156 jest jedynym połączeniem dla mieszkańców Targówka Mieszkaniowego z Ratuszem Dzielnicy oraz dogodnym dojazdem do Tesco przy ul. Stalowej” – argumentują. Podobna grupa powstała w obronie m.in. linii 175, 117 czy 503.

„Zacznijmy od wirtualnego pokazania im, że nie zgadzamy się na takie rozwiązanie!” – piszą internauci i zachęcają, by swoje uwagi zgłaszać także do ZTM. – Dostajemy sporo uwag, wszystkie analizujemy – zapewnia Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Na oburzenie mieszkańców zareagowali warszawscy radni. Chcą, by na sesji Rady Warszawy odbyła się debata na temat proponowanych przez ZTM zmian. – Nie jest jeszcze przesądzone. Jeśli dostaniemy zaproszenie na debatę, będziemy dyskutować – zapewnia Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Tymczasem eksperci ze Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji uspokajają: wiele zaproponowanych przez ZTM zmian jest słusznych, bo dotyczą linii, które i tak nadawały się do usunięcia. Najwięcej kontrowersji budzi likwidacja popularnych linii autobusowych, takich jak 175, 510 czy 521. Ratusz uzasadnia zmiany coraz gorszą sytuacją w budżecie miasta. – Dzięki zaproponowanym zmianom w skali roku oszczędzimy kilkanaście milionów – tłumaczy rzecznik ZTM.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma