Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Targi tuż, tuż

11 kwietnia w Arkadach Kubickiego rozpoczyna się wielkie święto książki katolickiej. W tym roku potrwa nieco dłużej

Ponad 140 wydawców zaprezentuje się na rozpoczynających się 11 kwietnia XIX Targach Wydawców Katolickich. W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. stoiska rozstawią wydawnictwa katolickie, a także oficyny o bardziej "świeckim" profilu, jak Bellona, Wydawnictwo Literackie, Czytelnik, Media Rodzina.

Targi w tym roku będą trwały o jeden dzień dłużej: od 11 do 14 kwietnia. Piątek będzie Dniem Młodzieży. W Centralnej Bibliotece Rolniczej (Krakowskie Przedmieście 68) przez cały dzień odbędą się spotkania autorskie, debaty, warsztaty dla młodzieży, W tym dniu młodzi będą też mieli darmowy wstęp na targi.

Przez cztery dni na stoiskach wydawnictw będzie można kupić książki z rabatem, porozmawiać z autorami i zdobyć ich dedykacje, a także kupić wiele nowości, które wydawnictwa dopiero zaprezentują w Warszawie.

Jak zwykle targom towarzyszą spotkania autorskie i panele. Z czytelnikami spotkają się m.in. watykanista Andrea Tornielli, ambasador Hanna Suchocka , o. Maciej Zięba, ks. Adam Boniecki, o. Leon Knabit, ks. Aleksander Posacki, Krzysztof Ziemiec, Paweł Lisicki, Cezary Gmyz, Wojciech Cejrowski. Imprezie towarzyszyć będą nie tylko spotkania autorskie, ale także projekcje filmów w sali kinowej Zamku Królewskiego i koncerty.

- Cieszę się, że nasze targi rozrastają się na inne miejsca Warszawy. W tym roku spotkania odbędą się też w Muzeum Niepodległości i w kościele Wszystkich Świętych, gdzie na sobotę zaplanowano całodzienne sympozjum o magii. Dzięki temu więcej osób będzie miało możliwość uczestniczenia w naszych imprezach - tłumaczy ks. Roman Szpakowski, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, które jest organizatorem dorocznego święta książki.

Tradycyjnie już w czasie targów zostaną nagrody FENIKS za najlepsze książki, o które w tym roku ubiega się 46 wydawców. Po raz pierwszy zostanie też przyznana nagroda „Księga życia”.

 Szczegółowy program targów oraz imprez towarzyszących znajduje się na stronie: www.swk.pl/

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy