Nowy numer 24/2018 Archiwum

Obudzili Ursynów

Kościół pełen ludzi. Ludzie pełni radości. Między „Hava nagila” a „Bogurodzicą” każdy chyba znalazł coś, co było jakby specjalnie dla niego, co go obudziło – taki był cel pierwszego koncertu projektu „Budzik”.

Działanie Ducha św. odczuwalne było szczególnie podczas wspólnej modlitwy uwielbienia. Dotykał serc przez świadectwa Piotrka, Amelii i Konrada, przypominając każdemu: „nie po to cię stworzyłem, żebyś pozostawał w otchłani, nie po to, żebyś spał!”. Wielkie budzenie – tak można najkrócej opisać sobotni wieczór na Ursynowie.

Koncert zorganizowała grupa młodych ludzi z parafii Ofiarowania Pańskiego. – Chcieliśmy narobić Bożego hałasu, jak hałas kamienia odwalanego od grobu, jak łoskot pękających skał, Święty szum, jaki Duch Święty urządził w dniu Zesłania. Żeby się porządnie ucieszyć Zmartwychwstaniem i żeby ta radość trwała: w nas i w innych, którzy po wielkanocnym śniadaniu znów zapadli w duchową śpiączkę – mówi Monika Waligórska, współorganizatorka.

  Jerzy Marciniak

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma