Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowa gwiazda chrześcijańskiej sceny

Gdański zespół Kuba Kornacki & Kanaan zdobyli uznanie zarówno jury jak i publiczności, otrzymując tytuł Debiutu 2013 roku. Koncert konkursowy odbył się 14 kwietnia w Dobrym Miejscu.

Zanim rozpoczął się koncert, publiczność miała okazję dowiedzieć się czegoś więcej o jego tegorocznej patronce – Monice Brzozie, zmarłej trzy lata temu założycielce portalu Jezus.waw.pl. Następnie w trzydziestominutowych odsłonach pojawiły się kolejno zespoły - Kuba Kornacki & Kanaan z Gdańska, Hiob z Krakowa i Twoje Niebo z Tarnowa. Po każdym występie formacje mogły liczyć na profesjonalną ocenę jury. - Debiuty to duży koncert ewangelizacyjny, a zarazem konkurs dla początkujących zespołów, które są w trakcie lub nagrały już swoją pierwszą płytę - wyjaśnia Michał Guzek ze sklepu "Chrześcijańskie Granie", współorganizatora koncertu. Po debiutantach zagrała formacja Strona B – zwycięscy ubiegłorocznej edycji Debiutów.

Za Debiut 2013 roku zarówno zdaniem jury, jak i publiczności został okrzyknięty Kuba Konracki & Kanaan. - To był koncert ze wszech miar autorski. „Miłość Boża, której doświadczam, jest zaskakująca, twórcza, radosna, namiętna i szalona. I takie są te piosenki" – opowiada artysta, który po kilkunastu latach rozstał się z zawodem aktora i postanowił zacząć mówić ze sceny własnym głosem. To był dobry wybór, bo naprawdę ma sporo do powiedzenia. Dopieszczone aranżacyjnie wypady do Krainy Łagodności, jazzowe smaczki, rozległe przestrzenie i ballada żywcem wyjęta z repertuaru trubadurów. Na długo w pamięci pozostaje refren: Tak wielki Bóg zgodził się na to, bym zawsze mógł mówić mu „Tato”. Co jeszcze? Kornacki był przekonywujący. Słychać było, że ze sceny snuje swoja własną, a nie kradzioną, opowieść. A to niezwykle ważna cecha artysty - uzasadnia wybór Marcin Jakimowicz, dziennikarz "Gościa Niedzielnego", członek jury.

Ewangelizacyjny koncert konkursowy w Dobrym Miejscu odbył się po raz trzeci. W tym roku podobnie jak i w ubiegłym, wydarzenie zostało współorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, fundację Uwolnij Marzenia oraz sklep „Chrześcijańskie Granie”.

Kuba Konracki & Kanaan "Tato"

Kanaan - Tato
gospelboxtv .

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama