Nowy numer 48/2020 Archiwum

Santo Subito oczami uczniów

Ponad 1000 uczniów z ponad 160 szkół z Warszawy i okolic wzięło udział w II edycji konkursu o Janie Pawle II, Santo Subito.

- Mam nadzieję, że kolejne konkursy będziemy przeprowadzać mając już świętego Jana Pawła II. Mamy podstawy, by tak sądzić po tym, co dzieje się w kongregacji ds. kanonizacji, ale też patrząc na kult obecny w pracach nagrodzonych uczniów – powiedział kard. Kazimierz Nycz, wręczając wraz z wicekuratorem mazowieckim oświaty, Katarzyną Góralską hulajnogi, odtwarzacze mp3, tablety i inne nagrody w konkursie Santo Subito.

Uroczysta Gala Konkursu „Santo subito” o Błogosławionym Janie Pawle II odbyła się w Galerii Porczyńskich - Muzeum Kolekcji Jana Pawła II. W drugiej edycji archidiecezjalnego konkursu wzięło udział rekordowo dużo uczniów.
- Z uwagi na dużą liczbę prac, które napłynęły z klas 0, 1, 2 i 3 szkoły podstawowej Organizatorzy Konkursu podjęli decyzję o zakwalifikowaniu do etapu diecezjalnego nie po jednej, a po trzy prace uczniów z klas 0, 1, 2 i 3 szkoły podstawowej - powiedział ks. dr Marek Przybylski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży podsumowując konkurs.

Głównym zamysłem konkursu było upowszechnianie i zachęcanie do pogłębiania wiedzy na temat życia i nauczania Jana Pawła II. Część gimnazjalną konkursu, przeprowadziło na zlecenie mazowieckiego kuratorium oświaty Centrum Myśli Jana Pawła II.

W uroczystości wzięli udział rodzice, a także dyrekcje szkół, katecheci i nauczyciele.
Podczas gali wystąpił Chór Centrum Myśli Jana Pawła II pod dyrekcją Zofii Borkowskiej.

Santo Subito oczami uczniów   Praca Joachima Wójcika, ucznia zerówki z Zaborowa Tomasz Gołąb/GN lista laureatów:
SZKOŁA PODSTAWOWA, klasa 0
Jan Paweł II w górach i na Mazurach
I MIEJSCE – Maria Gałajda (ZSP 1 Grodzisk Maz; dekanat grodziski; katecheta –Renata Łoszewska)
II MIEJSCE – Joachim Wójcik (PSP Zaborów; dekanat grójecki; katecheta –Zofia Kiełbowska)
III MIEJSCE – Kacper Gawin (SP Nowa Wieś; dekanat pruszkowski; katecheta –Gaudioza Danuta Linek)

SZKOŁA PODSTAWOWA, klasa 1
Jan Paweł II w górach i na Mazurach
I MIEJSCE – Jakub Osiadacz (ZSP 1 Grodz. Maz; dekanat grodziski; katecheta –Cecylia Pietrzak-Kotowicz)
II MIEJSCE – Mateusz Wojtkowski (SP 46 Warszawa; dekanat ursynowski; katecheta –Agnieszka Piskorz)
III MIEJSCE – Hubert Wituła (SP 175 Warszawa; dekanat ochocki; katecheta – Anna Michalska)

SZKOŁA PODSTAWOWA klasa 2
Jan Paweł II w górach i na Mazurach
I MIEJSCE – Kinga Codzel (ZSP 1 Grodzisk Maz; dekanat grodziski; katecheta –Cecylia Pietrzak-Kotowicz)
II MIEJSCE – Natalia Brach (SP 225 Warszawa; dekanat wolski; katecheta –Katarzyna Szczawińska)
III MIEJSCE – Wiktoria Skura (SP Młochów; dekanat raszyński; katecheta –Anna Powązka i p. Hanna Wiśniewska)

SZKOŁA PODSTAWOWA, klasa 3
Jan Paweł II w górach i na Mazurach
I MIEJSCE – Patrycja Pasturkiewicz (SP 1 Grodzisk Maz.; dekanat grodziski; katecheta –Cecylia Pietrzak-Kotowicz)
II MIEJSCE – Jakub Bartecki (SP S. Felicjanek w Marysinie; dekanat rembertowski, diecezja warszawsko-praska; katecheta – Dorota Pulikowska)
III MIEJSCE – Kamil Skarżyński (SP 225 Warszawa; dekanat wolski; katecheta –Katarzyna Szczawińska)

SZKOŁA PODSTAWOWA, klasa 4 – 6
Jan Paweł II – sportowiec
I MIEJSCE – Aleksandra Radowska (SP 80 Warszawa; dekanat bielański; katecheta – s. Honorata Gaber)
II MIEJSCE – Daniel Krajewski (SP 223  Warszawa; dekanat bielański; katecheta –Beata Lajnert)
III MIEJSCE – Zuzanna Sobańska (STO SP 9; dek. ursynowski; katecheta – Patrycja Staniszewska)

GIMNAZJUM
Jan Paweł II – droga poety i artysty
(KONKURS KURATORYJNY – woj. mazowieckie)
I MIEJSCE – Karolina Świerczyńska (GIM im. Jana Pawła II w Iłowie)
II MIEJSCE – Magdalena Krasińska(Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie)
III MIEJSCE – Dorota Bieńkowska (Gimnazjum 34 im. N. Żmichowskiej w Warszawie)

IV MIEJSCE – Kinga Ziemkiewicz (Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie)
V MIEJSCE – Weronika Zdziarska (Gimnazjum 59 w Warszawie)
VI MIEJSCE – Weronika Berent (Publiczne Gimnazjum w Krajkowie)
VII MIEJSCE – Mateusz Redel (Gimnazjum 1 im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Wyszkowie)

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA
Fascynacje Jana Pawła II – prezentacja multimedialna
I MIEJSCE – Magdalena Wiktorska (ZSLiE 1 Warszawa; dekanat wolski; katecheta –Rafał Pietrzak)
II MIEJSCE – Łukasz Serafin  (LII LO Reymonta; dekanat bielański; katecheta –Małgorzata Zawistowska)
III MIEJSCE – Justyna Mucha (Technikum Architektoniczno-Budowlane; dekanat staromiejski; katecheta – Joanna Tomaszewska)

SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA
Jan Paweł II w górach i na Mazurach
I MIEJSCE – Bartosz Ostrowski – praca indywidualna (SPS 327 Warszawa; katecheta – Iwona Olędzka)
II MIEJSCE – Dominika Jacewicz – praca indywidualna (ZSS 85 Warszawa; katecheta – Kinga Kosior – Walczak)
III MIEJSCE – Julian Paszkowski – praca indywidualna (SPS 327 Warszawa; katecheta – Iwona Olędzka)
WYRÓŻNIENIE – Adrian Kossakowski – praca indywidualna (ZSS 85 Warszawa; katecheta – Bożena Pawlak)

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA SPECJALNA
Jan Paweł II – sportowiec (album)
I MIEJSCE – Daria Barańska – praca indywidualna (ZSS 85 Warszawa; katecheta –Bożena Pawlak)
II MIEJSCE – Natalia Wielgat – praca indywidualna (ZSS 85 Warszawa; katecheta –Bożena Pawlak)
III MIEJSCE – Karolina Dąbek, Weronika Pawlak, Kinga Siedlecka, Paweł Dobies – praca zbiorowa (ZSS 99, Warszawa; katecheta – Joanna Burzyńska)
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama