Nowy numer 48/2020 Archiwum

W przyszłym roku na Pradze nie będzie pierwszej Komunii św.

"Przemysł" pierwszokomunijny pracuje na pełnych obrotach, tymczasem w przyszłym roku grozi mu załamanie. Abp Henryk Hoser ogłosił, że dzieci które są dziś w pierwszej klasie, Komunię przyjmą w roku 2015. Oznacza to, że w przyszłym roku tradycyjne majowe uroczystości się nie odbędą.

Arcybiskup Henryk Hoser opublikował dekret w sprawie terminu I Komunii Świętej w diecezji warszawsko-praskiej.

Przywołując zatwierdzoną 2 lata temu przez Konferencję Episkopatu Polski  Podstawę Programową Katechezy Kościoła katolickiego w Polsce oraz opracowany do tej Podstawy i przyjęty przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP Program nauczania religii w przedszkolach i szkołach, który zakłada przyjmowanie I Komunii Świętej na koniec pierwszego cyklu edukacyjnego czyli w klasie trzeciej, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej ogłosił, że w podlegającej mu diecezji I Komunia Święta będzie udzielana pod koniec klasy trzeciej szkoły podstawowej.

Oznacza to, że dzieci, które rozpoczęły edukację szkolną w klasach pierwszych od 1 września 2012 r. pierwszą Komunię św. przyjmą w maju 2015 r.

Dekret stwierdza jednocześnie, że trzyletnie przygotowanie do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii Świętej, bdzie przebiegać w oparciu o podręczniki zatwierdzone do nauczania religii w szkołach znajdujących się na terenie diecezji warszawsko-praskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama