Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nagrody Literackie m.st. Warszawy

Joanna Kulmowa poetka, prozaik, autorka utworów scenicznych oraz książek dla dzieci i młodzieży została laureatem Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2013 w kategorii "Warszawski Twórca".

22 kwietnia, Podczas uroczystej gali na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego (Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy), ogłoszono laureatów Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2013.

W kategorii „Literatura piękna – proza” wyróżniony medalem i nagrodą pieniężną w wysokości 20 tys. zł został Kazimierz Orłoś za książkę „Dom pod Lutnią” (Wydawnictwo Literackie).

W kategorii „Literatura piękna – poezja” wyróżniony medalem i nagrodą pieniężną w wysokości 20 tys. zł został Krzysztof Karasek za tomik „Dziennik rozbitka” (Instytut Mikołowski).

W kategorii „Literatura dziecięca - tekst i ilustracje” wyróżnieni medalami i nagrodami pieniężnymi zostali: Dorota Sidor (nagroda w wysokości 20 tys. zł za tekst) oraz Aleksandra i Daniel Mizielińscy (nagroda w wysokości 20 tys. zł za ilustracje) za książkę „Gdzie jest wydra – czyli śledztwo w Wilanowie” (wyd. Dwie Siostry).

W kategorii „Edycja warszawska” wyróżniony medalem i nagrodą pieniężną w wysokości 20 tys. zł został pan Tomasz Mościcki za książkę „Teatry Warszawy 1944 – 1945. Kronika” (Fundacja Historia i Kultura).

W kategorii „Warszawski Twórca” medalem i nagrodą pieniężną w wysokości 100 tys. zł uhonorowana została Joanna Kulmowa, urodzona 25 marca 1928 r. w Łodzi poetka, prozaik, autorka utworów scenicznych oraz książek dla dzieci i młodzieży.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama