Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kary za lampiony?

Warszawskie zoo zawiadomiło policję. Ogród jest zaśmiecony chińskimi lampionami.

Informacja o warszawskiej "Nocy Lampionów" pojawiła się na portalu społecznościowym i zainteresowała wiele osób. Organizatorzy nie spodziewali się, że w piątkowy wieczór tak wielu warszawiaków będzie wysyłało w niebo chińskie lampioniki.

Wieczorny widok był piękny, poranny już mniej, bo resztki kolorowych materii zaśmieciły Wybrzeże Helskie, Park Praski i zoo. Pracownicy ogrodu denerwowali się, że zwierzęta mogą zjeść resztki lampionów, które spadły na ich wybiegi.

W internecie organizatorzy akcji przepraszają. Nie spodziewali się takie odzewu, nie przewidzieli skutków. W weekend sami sprzątali pozostałości lampionów w Parku Praskim. Jako zadośćuczynienie obiecali wpłacić darowiznę na fundację Panda, która wspiera warszawskie zoo.

O to samo poprosili innych uczestników piątkowej akcji. Dyrekcja zoo zawiadomiła jednak policję, która w poniedziałkowe przedpołudnie zbierała w ogrodzie "dowody". Także stołeczny ratusz zapowiedział, że obciąży organizatorów kosztami sprzątania. A te nie będą małe, bo wiele lampionów zawisło na drzewach i ich ściągnięcie wymaga użycia podnośników.

Za zaśmiecanie miasta organizatorom grozi 500 zł mandatu lub nagana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama