Nowy numer 47/2020 Archiwum

Na majówkę czas...

Pokaz torped, turniej rycerski, ubijanie masła... Co robić w pierwsze majowe dni?

Przed nami długi majowy weekend. Dla tych, którzy wezmą urlop w ostatnie dwa dni kwietnia - pierwsza majówka może wydłużyć się do tygodnia. Ci, którzy pozostaną w Warszawie z pewnością nie będą się nudzić. Już 27 kwietnia na zamku w Czersku rozpocznie się dwudniowy Turniej Rycerski, który w tym roku odbywa się pod hasłem: "Krucjata". Będzie inscenizacja walk, pokazy jazdy konnej, łucznictwa, koncert zespołu muzyki dawnej i liczne kramy. Dla dzieci - pokazy kuglarzy.

Na "Majówkę w skansenie" zaprasza 1 i 3 maja (w godz. 10-18)  Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Oprócz wspólnej zabawy, pikniku na trawie, turyści będą mogli też popracować: pobielić wapnem chaty, ubić masło, wyciąć firanki z papieru, nauczyć się wyrabiać sienniki i poczyścić żeliwne garnki popiołem. Praca oczywiście będzie tylko dla chętnych, inni mogą odpoczywać przy chłopskim jadle i muzyce orkiestr dętych oraz wiejskiej kapeli.

 W święto 3 maja w Warszawie odbędzie się "Bieg Konstytucji" na dystansie 5 km. Poprzedzi go specjalny bieg dla dzieci, które będą miały do pokonania 700-metrową trasę.Tego dnia o godz. 21 odbędzie się wielkie otwarcie nowego sezonu artystycznego w Multimedialnym Parku Fontann na Powiślu. W tym roku nowe, 30-minutowe widowisko pt.: „Wodna symfonia” przygotowała Stołeczna Estrada. Pokazy będą prezentowane w każdy piątek i sobotę w sezonie od maja do końca września (maj i wrzesień o godzinie 21.00; czerwiec, lipiec, sierpień o godzinie 21.30).

4 maja na pl. Piłsudskiego i pl. Zamkowym atrakcje czekają na miłośników okrętów podwodnych. Torpeda do zwalczania okrętów podwodnych, sonary, pojazdy podwodne, sprzęt nurkowy, komora dekompresyjna, a także występ Orkiestry i Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej – to niektóre atrakcje majówki z Marynarką Wojenną, która będzie trwała od godz. 10 do 19.

1 maja rozpocznie się sezon żeglugi po Wiśle. Statek "Zefir" będzie wypływał z Cypla Czerniakowskiego do Serocka w weekendy i dni świąteczna. Oba brzegi rzeki połączy też darmowy prom, który kursować będzie po kilkanaście razy w dni powszednie i kilkadziesiąt - w weekendy i święta. Przeprawa promem połączy Cypel Czerniakowski z Saską Kępą, most Poniatowskiego ze Stadionem Narodowym oraz Podzamcze z ZOO.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama