Zaplanuj Noc Muzeów

Aż 210 placówek otworzy swoje podwoje nocą 18 maja. Wtedy nie warto spać.

Już po raz dziesiąty w majową noc warszawiacy będą mogli zwiedzić za darmo muzea, galerie, uczelnie, instytuty, atrakcyjne zabytki oraz ciekawe miejsca. Otworzą się przed nimi sejmowe sale, gabinety premiera oraz prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, archiwa IPN, zakamarki ministerstwa spraw wewnętrznych... Po raz pierwszy dostępne będą Stadion Narodowy i Muzeum Historii Żydów Polskich. Atrakcją nie tylko dla dzieci będzie wycieczka do fabryki Wedla, podczas której będzie można poznać historię zakładu, skosztować czekolady, obejrzeć taśmę produkcyjną.

W Noc Muzeów będzie można też zwiedzić placówki katolickie: Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu, Muzeum Ordynariatu Polowego przy ul. Długiej, czy zejść do podziemi sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Ponieważ 18 maja jest też dniem urodzin Karola Wojtyły, Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11 organizuje na jego cześć przyjęcie urodzinowe – z tortem i świeczkami, na które zaprasza wszystkich uczestników Nocy Muzeów.

Pełen program nocy 18 maja znajdziemy na stronie: www.um.warszawa.pl/nocmuzeow. Warto wybrać interesujące imprezy i zaplanować nocny szlak. W przemieszczaniu się po Warszawie, jak co roku pomogą specjalne linie muzealne, którymi przez całą noc będzie jeździło m.in. 26 zabytkowych autobusów, w tym 15 „ogórków” sprowadzanych na specjalnie z tej okazji z całej Polski i z Czech. Przystanek początkowy będzie zlokalizowany na pl. Defilad. Po raz pierwszy będzie można skorzystać z miejskich rowerów Veturilo. Do dyspozycji jest 128 stacji (w tym na Pradze) i 2,2 tys. rowerów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..