Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zjazd dużych rodzin

Wielodzietni z całej Polski spotkają się w czerwcu w Grodzisku Mazowieckim.

Dyskusje, warsztaty dla rodziców i młodzieży, ale też wspólna zabawa, koncerty i zawody sportowe - to wszystko czeka na uczestników pierwszego ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin, który odbędzie się od 21 do 23 czerwca w Grodzisku Mazowieckiem. Współorganizatorka imprezy Joanna Krupska, przewodnicząca Związku Dużych Rodzin 3+, podkreśla że zjazd ma przede wszystkim przełamywać stereotypy rodzin wielodzietnych, pokazywać jak wielką radością i wartością jest posiadanie dużej rodziny. Tematem rozmów będzie też polityka prorodzinna i zmiany, jakie powinny w niej nastąpić, by zachęcić małżonków do posiadania licznego potomstwa.

Dotychczas zgłosiło się ok. 150 rodzin, co daje już blisko 1000 uczestników. Do wzięcia udziału w spotkaniu został zaproszony prezydent RP Bronisław Komorowski z małżonką. W imprezie może wziąć udział każda liczna rodzina, ale tylko te wcześniej zgłoszone mogą liczyć na posiłki, noclegi i udział w zajęciach dla dzieci.

Zjazd rozpocznie się 21 czerwca po południu. Powitalne śpiewy i zabawy poprowadzi muzyk Joszko Broda, ojciec 8 dzieci, który nauczy uczestników hymnu Zjazdu, skomponowanego specjalnie na tę okazję. Następnego dnia o godz. 10, po rozwiezieniu dzieci na różnorodne zajęcia - plastyczne, muzyczne, szermierki oraz do licznych zabaw - rodzice wezmą udział - do wyboru - w panelu ekonomicznym, warsztatach prowadzonych przez Barbarę Smolińską "Jak pomagać dzieciom budować poczucie wartości", Szymona Grzelaka „Jak żyć w czasach wyśmiewanych autorytetów i powszechnej seksualizacji”. Młodzież może wybrać między zajęciami: "Trening asertywności" lub "Teatr - twórcze wyrażanie siebie", prowadzonymi przez Agatę Fijewską. Po południu rozpocznie się impreza plenerowa w parku Skarbków, a towarzyszyć jej będzie kiermasz rękodzieła uczestników. W niedzielę w parku zaprezentują się muzykujące rodziny. O godz. 10 zostanie odprawiona Msza św. polowa. W południe będą odbywać się równolegle trzy wydarzenia - w Centrum Kultury chętni posłuchają świadectw znanych małżeństw - państwa Królikowskich, Ziemców, Radziwiłłów, Wardaków. Młodzież w tym czasie będzie mogła wziąć udział w warsztatach, zaś dzieci w zabawach, zorganizowanych przed Centrum. Spotkanie zakończy się obiadem około godz. 17.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.zjazd.3plus.pl. Impreza organizowana jest przy współudziale Urzędu Miasta w Grodzisku Mazowieckim. Organizatorzy proszą też o zgłaszanie się rodzin z Grodziska Mazowieckiego i okolic, które mogłyby przyjąć na nocleg rodziny przybyłe z daleka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama