Nowy numer 48/2020 Archiwum

„Cristiada” i coś jeszcze

W maju w Centrum Kultury „Dobre Miejsce” można obejrzeć głośne produkcje filmowe.

Od 12 do 15 maja o godz. 18 w Centrum Kultury „Dobre Miejsce” (ul. Dewajtis 3) odbędą się projekcje „Cristiady”. Film, którego oryginalny tytuł brzmi „For Greater Glory”, opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn (w większości postaci autentyczne), z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach 1926–1929 wstrząsnęło Meksykiem.

18 maja o godz. 18 odbędzie się projekcja filmu „Café de flore”. To opowieść o miłości i ludziach rozdzielonych przez czas i miejsce, ale połączonych w sposób głęboki i tajemniczy. Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi ks. Marek Kotyński.

26 maja o godz. 18 w „Dobrym Miejscu” będzie można obejrzeć film „Heniek”, który jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. To opowieść o tym, czy warto poświęcać przyjaźń, lojalność i uczciwość dla pieniędzy oraz o tym, czy zemsta jest naprawdę słodka. Bohaterowie filmu, czwórka sprzedawców z salonu samochodowego, codziennie zmagają się z trudem swojej pracy. Ich życie zdeterminowane jest przez zawód, w który wpisana jest wieczna pogoń za pieniądzem.

Bilety na wszystkie filmy w cenie10 zł do nabycia od godz. 17 w dniu seansu w sklepie „Chrześcijańskie Granie”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama