Nowy numer 48/2020 Archiwum

Muzyczny barok w św. Annie

Od 1 maja do 28 września w kościele akademickim można posłuchać koncertów barokowych na organach.

Od 1 maja do 28 września (codziennie oprócz niedziel i świąt), o godzinie 12 w kościele Św. Anny w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 68) odbywać się będzie cykl pt.
"Barokowe Organy". Półgodzinne koncerty na żywo na wspaniałych barokowych organach  wykona wybitny polski organista Przemysław Kapituła oraz okazjonalnie Michał Sławecki. Podczas każdego koncertu będzie można usłyszeć arcydzieła muzyki baroku m.in.: najsłynniejszy utwór na organy - Toccatę i fugę d-moll Jana Sebastiana Bacha oraz utwór Mieczysława Surzyńskiego, legendarnego organisty Archikatedry Warszawskiej za życia zwanego "polskim Bachem". Artyści koncertują w stroju barokowym! Koncerty są biletowane. Ceny biletów: od 7 do 20 zł. Więcej informacji o koncertach można znaleźć na stronie: www.kapitula.org/

Cykl "Barokowe Organy" jest bezpośrednią kontynuacją codziennych koncertów organowych w archikatedrze warszawskiej pt. "Wielkie Organy Archikatedry", które w tym roku nie mogą odbyć się w archikatedrze św. Jana z powodu prowadzonych tam prac remontowych.

Rekonstrukcję organów z przełomu XVII i XVIII wieku zakończono w kościele św. Anny w 1992 roku. Brzmienie instrumentu współgra z bogatym barokowym wnętrzem świątyni.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama