Nowy numer 48/2020 Archiwum

Jak ożywić szarą miłość? Odpowiedź u Wojtyły

Teatr Santo Subito wystawi kolejną sztukę Karola Wojtyły. – To będzie multimedialne widowisko ze współczesnym przesłaniem – zapewniają organizatorzy.

Teatru Santo Subito nie tworzą profesjonaliści, ale miłośnicy teatralnej spuścizny Karola Wojtyły. W ramach wspólnoty Santo Subito, działającej przy parafii św. Ojca Pio na Kabatach, wystawili już „Promieniowanie ojcostwa” i „Tryptyk rzymski”, teraz przedstawią własną adaptację dramatu ojca świętego „Przed sklepem jubilera”. – Będzie to multimedialne widowisko, połączenie filmu, teatru i muzyki – zapewniają organizatorzy.

Zdjęcia do filmu kręcone był od jesieni ubiegłego roku w charakterystycznych punktach Warszawy i Krakowa. Fabuła w symboliczny sposób odnosi się do treści dramatu. Projekcji będą towarzyszyły orkiestra i chór. Będą także aktorskie scenki. – Sztuka odnosi się do współczesności, rosnącej liczby rozwodów, szarzenia miłości małżeńskiej. Poprzez dialog męża i żony, ich reakcje na te same sytuacje, spróbujemy odkryć, co jest przyczyną osłabiania miłości. Pokażemy także, jak na damsko-męskie relacje patrzy Karol Wojtyła – wyjaśnia Maciej Trybulec z Santo Subito.

W realizację spektaklu, w reżyserii i muzyką Jakuba Kaczmarka, zaangażowanych jest ponad 40 osób, głównie gimnazjalistów, licealistów i studentów. Premiera multimedialnej sztuki będzie miała miejsce 11 maja o godz. 20 w parafii św. Ojca Pio na Kabatach. Przedstawienie potrwa ok. 50 minut, wstęp wolny.

Inne terminy spektakli:

26 maja, 16.00 i 20.45, parafia św. Ojca Pio, ul. Rybałtów 25

9 czerwca, 19.00, Instytut Jana Pawła II, ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, obok Świątyni Opatrzności Bożej

17 czerwca, 19.30, Dom Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9

22 czerwca, 20.00, Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama